Ik denk veel aan zelfdoding
Heb je de gedachte dat het allemaal niet meer hoeft, dat het leven niets moois meer te bieden heeft? Mensen die denken over zelfdoding hebben vaak veel stress. Ze zijn somber (depressief), angstig, wanhopig of in de war en zoeken een oplossing.
Denk je aan zelfdoding? Bel 0800-0113 of chat via www.113.nl
Deze hulpdienst is gratis en dag en nacht bereikbaarBen je nu in levensgevaar, bel dan 112
Wanneer je gedachten aan zelfdoding hebt, hoef je je niet te schamen. Je bent niet alleen; elk jaar hebben 450.000 Nederlanders deze gedachten. Het is belangrijk om er niet alleen mee rond te lopen. Zoek hulp, neem contact op met iemand die je vertrouwt, en praat erover. Je kunt ook anoniem contact zoeken als dat prettiger voor je is. Je bent waardevol en mensen willen je graag helpen. Je bent geen last voor anderen, maar juist iemand die steun verdient.
Je kunt altijd contact opnemen met de hulpverleners van 113 zelfmoordpreventie https://www.113.nl/. Bijvoorbeeld om je gedachten te delen. Of je gepieker even te onderbreken. De hulplijn is dag en nacht bereikbaar. Je kunt met hen bellen of chatten, wat jij zelf het prettigst vindt. Uiteraard zijn de gesprekken anoniem en vertrouwelijk.
Heb je suïcidale gedachten en nog geen behandeling of ben je alleen in behandeling bij de huisarts of POH-GGZ, dan kun je altijd gebruikmaken van de online therapie of coaching die 113 Zelfmoordpreventie biedt. Tijdens de online therapie word je door een vaste behandelaar begeleid om anders om te gaan met problemen en gedachten aan zelfdoding.
Wat kun je zelf doen?
Probeer te praten over je gedachten met een vriend, familie of iemand anders die je vertrouwt
Maak een afspraak bij je huisarts en zoek samen naar hulp die bij je past
Het is belangrijk om geen alcohol of drugs te gebruiken
Reinier van Arkel biedt via https://mijnreinier.e-behandeling.nl gratis online zelfhulpmodules aan. Deze trainingen zorgen dat je klachten niet erger worden en helpen als je klachten niet te ernstig zijn. Je hoeft niet in behandeling te zijn bij Reinier van Arkel of Ypse.
Meer informatie over de online zelfhulp
De app 'Vraag maar' van 113 zelfmoorpreventie helpt je contact maken.
De BackUp app van 113 zelfmoorpreventie helpt je om controle te houden in noodsituaties of om een crisis te voorkomen.
Lotgenotencontact
Aanbod vanuit Ypse
Wanneer ga je naar de huisarts?
De eerste stap op weg naar hulp is een afspraak met je huisarts. Die probeert er eerst voor te zorgen dat je veilig bent. De huisarts betrekt daar ook je naasten bij. De huisarts kan je doorverwijzen naar bijvoorbeeld een POH, psycholoog, Ypse of naar Reinier van Arkel.
Reinier van Arkel heeft een expertiseteam suïcidepreventie met als doel zelfdoding te voorkomen en mensen hoop te geven.
Direct contact met een hulpverlener
Heb jij zelf of heeft iemand in jouw omgeving te maken met suïcidale gedachten en wil je persoonlijke hulp of advies? Neem (anoniem) contact op met een van de medewerkers van de hulplijn 113 zelfmoordpreventie. Je kunt bellen of chatten met een van de hulpverleners.
Neem direct contact op: Bel gratis 0800-0113. Of chat via www.113.nl
Steun voor familie en naasten
Direct contact
Heb je vragen over je aanmelding of wil je ondersteuning bij de vervolgstappen? Twijfel niet en neem direct contact met ons op, ook als je nog geen verwijzing hebt.
%2520%257B%2520%255Bnative%2520code%255D%2520%257D&w=2048&q=100)
De documentaire heeft een Oscar en een gouden leeuw gekregen voor beste Nederlandse korte documentaire. Kijk hier: